Kołobrzeg… przez cały rok!

Urokliwe miejsce… Urzekający Kołobrzeg… wspaniały wypoczynek nad Bałtykiem…

Kołobrzeg to największe i najpopularniejsze uzdrowisko na polskim Wybrzeżu. Miasto położone nad Bałtykiem, przyciąga liczne grono turystów z Polski, jak i z zagranicy. Cieszy się wśród tych, którzy przyjeżdżają w celach zdrowotnych, jak i tych którzy mają ochotę na wypoczynek, czy aktywny relaks. W mieście znajdują się bogate źródła solanki, wody mineralnej oraz złoża borowiny. Zabytki, kąpieliska, porty, szlaki turystyczne, czy też długie ścieżki rowerowe to kolejne atrakcje tego pięknego miasta.

Kołobrzeg to miasto w którym się zakochasz…

Atrakcje Kołobrzegu

 • Molo – zlokalizowane w Dzielnicy Uzdrowiskowej. Pierwszy pomost zbudowano w 1881 roku. Konstrukcja była drewniana, a na jej końcu znajdowała się przystań dla żaglowców. Zniszczone podczas II wojny światowej, i odbudowane w 1971 roku. Jego konstrukcja liczy 220 metrów i 9 metrów szerokości.
 • Latarnia morska – obiekt, który został uruchomiony w XIX w. Uległ zniszczeniu podczas drugiej wojny światowej, a następnie został odbudowany. Wieża latarni ma 26 m, a snop światła sięga 36,5 m
 • Baszta Lontowa – to wyjątkowa gratka dla miłośników historii. Obiekt ma cztery kondygnacje i jest wyposażony w otwory strzelnicze. Średniowieczne elementy fortyfikacji przetrwały do współczesnych czasów.
 • Bazylika Najświętszej Maryi Panny – powstała na przełomie XIV i XV w. Jest zbudowana w stylu gotyckim. W jej murach do dziś dnia pozostały kule armatnie pochodzące z wojny.
 • Muzeum Oręża Polskiego – Muzeum istnieje od 1963 roku i mieści się w zabytkowym pałacu Braunschweigów przy ulicy Emilii Gierczak 5. W zbiorach są między innymi lufy armatnie, kolekcje broni ze średniowiecza, takie jak broń obuchowa, sieczna, miotająca, palna i sieczna. Podziwiać można eksponaty związane z walką na morzu pochodzące z XVII wieku- kompas okrętowy, kotwice, broń. Obecna jest tutaj też największa w Polsce kolekcja mundurów. Na wystawie są również repliki czołgów, wozów pancernych oraz samolotów.
 • Port Morski – Port jest osłonięty dwoma falochronami i obecne jest w nim 5 basenów. Największym z nich jest basen rybacki. Port w Kołobrzegu jest znany z największego połowu dorsza w Polsce.
 • Port Jachtowy – wspaniałe miejsce na spacery i podziwianie pięknych żaglowców. Odbywają się tutaj liczne wydarzenia kulturalne.
 • Pomnik Zaślubin Polski z Morzem – zlokalizowany w Parku Żeromskiego przy bulwarze Jana Szymanowskiego. Upamiętnia on zaślubiny Polski z morzem z 18 marca 1945 roku. Na kamiennych płytach upamiętnione zostały wszystkie jednostki zdobywające miasto w 1945 roku, a masywne płaskorzeźby są symbolem tysiąclecia oręża polskiego na Pomorzu.
 •  Pomnik Sanitariuszki – to  oddanie hołdu kobietom walczącym w szeregach Wojska Polskiego podczas II wojny światowej. Przedstawia klęczącą kobietę, odzianą w żołnierski mundur z torbą, na której widnieje krzyż, udzielającą pomocy rannemu. Pomnik został odsłonięty w 1980 roku przy ulicy Sikorskiego.
 • Muzeum Bursztynu – fascynującą podróż od prehistorycznej przeszłości do współczesności, malowaną złocistą barwą bursztynowych odkryć, legend i właściwości. Podczas zwiedzania ekspozycji możemy zobaczyć okazy brył, w tym największą posiadaną w o wadze 2,2 kg i bogatą kolekcję z wieloma ciekawostkami od biżuterii po przedmioty użytkowe. W muzeum mieści się również sklep.
 • Ukryta Kraina w Kołobrzegu. Niezwykłe miejsce dla dzieci – zaczarowana kraina dla dzieci, to jedyne takie miejsce na świecie, w którym świat magii stoi otworem. Na ponad 400m2 stworzony został świat magii. Na początku zwiedzania otrzymuje się różdżkę, która czaruje bajkowe postacie oraz przedmioty. W Ukrytej Krainie zamieszkują bajkowe postacie m.in. 5 metrowy Krokodyl, Wiewiór, Wróżka w magicznym ogrodzie i wiele więcej. Mieszkańcami Ukrytej Krainy są również żywe zwierzęta jak: króliki, ślimaki giganty, gekony lamparcie itd.
 • Miasto myszy – wnętrze muzeum jest odwzorowaniem mysiej nory. Podłogi porośnięte są zieloną trawą, a korytarze z rurkami fluorescencyjnymi przypominają ciągi kanalizacyjne obecne pod każdym miastem. Każda z sal została umeblowana w wyjątkowo kreatywny sposób. W mieście mieści się ponad 500 żywych mysz.